Złoto i brąz na Mistrzostwach Polski

Uczennica IV klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie oraz zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów, Emilia Nizio zdobyła złoto w Mistrzostwach Polski w tenisie do lat 10 w Piotrkowie Trybunalskim.  Na starcie stanęło 69 uczestniczek i 62 zawodników z całej Polski.

Wćwierć finale dziewczyny obroniły dwie piłki, w finale drugi set również  należał do pary tarnowsko-krakowskiej. W grze singlowej Emilia wygrała drugiego seta.

W fazie końcowej zawodniczka rywalizowała z Antoniną Czajką, gdzie zdołała wyrównać mecz  3:3. Emilia zanotowała w Piotrkowie Trybunalskim bardzo dobry występ zdobywając 2 medale, należy  więc do ścisłej czołówki zawodniczek w Polsce w swojej kategorii wiekowej.