Jak wybrać idealną salę weselną?

  • 5.10.2017, 10:04
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać idealną salę weselną?
Przygotowania do wesela rozpoczynamy zazwyczaj od wyboru sali weselnej. Warto znaleźć taką, która będzie dla nas idealna.

Styl
Przede wszystkim, wybierając salę, powinniśmy zdecydować w jakim stylu ma być utrzymane całe przyjęcie. Jeśli chcemy, żeby miało bardzo uroczysty charakter, możemy wybrać salę na przykład w jakimś dworku czy pałacyku. Jeśli z kolei podoba nam się styl rustykalny, prowansalski, wiele jest restauracji dysponujących salami bankietowymi, stylizowanymi właśnie w ten sposób. Sala powinna współgrać z wybranymi przez nas dekoracjami. Dlatego też, żeby zapewnić sobie pełną dowolność kolorystyczną, warto wybierać taką salę, która urządzona jest w bieli albo innych stonowanych kolorach, do których z łatwością dopasujemy nawet najbardziej szalone barwy kwiatów, obrusów czy innych dekoracji.

To tańca i do uczty
Podczas wesela, zapraszamy gości do uczty, ale i do tańca. Dlatego w sali weselnej powinien być zarówno parkiet jak i miejsce na stoły. Usadzenie gości jest niezywkle istotne. Dobrym rozwiązaniem są stoły okrągłe, dzięki nim wszyscy weselnicy przy jednym stole widzą się i mogą ze sobą rozmawiać. Raczej ryzykownym pomysłem może być ustawienie długich ław, ponieważ goście siedzący przy nich będą słyszeli tylko weselników siedzących bezpośrednio obok. Dobrze jest też, jeśli wzajemne usytuowanie parkietu i stołów jest takie, że goście, którzy akurat nie tańczą, mogą rozmawiać, nie będąc zagłuszani muzyką.

Wybierając salę, trzeba też zwrócić uwagę na menu. Powinno być ono zróżnicowane i zaspokoić nawet wybredne podniebienia. W menu weselnym umieśćmy zarówno kilka posiłków ciepłych, jak i zimną płytę.

Nocleg
Dobrze jest zdecydować się na miejsce, które oferuje też noclegi - przede wszystkim dla Pary Młodej, ale i dla gości. Dlatego, rozsądnym rozwiązaniem jest sala bankietowa w hotelu, restauracja w pensjonacie i tym podobne. Pamiętajmy - im późniejsza jest godzina wymeldowania się z pokojów, tym lepiej dla gości, zmęczonych całonocną imprezą.

W poszukiwaniu sal weselnych pomoże portal ślubny Wedding.pl. Konkretne miejsca można w nim wyszukiwać według miast, na przykład kiedy wpiszemy "Kraków", pod adresem https://wedding.pl/sale-weselne/krakow znajdziemy całą bazę sal weselnych w różnych stylach i zakresach cenowych.

Foto: Pixabay.com

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe